Sklep ezoteryczny – co ciekawego możesz w nim znaleźć?

CO TO JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej gości w naszych domach. Popularność zyskują wszelkiego rodzaju ćwiczenia duchowe, medytacja, joga. Sporo ludzi korzysta z pomocy ekspertów w celu przeżycia dojmujących doznań duchowych. Otwierają się sklepy ezoteryczne. Czym rzeczywiście jest ezoteryka, co kryje się pod tym wyrazem?

 Warto zacząć od tego, że jest to dosyć szerokie zagadnienie, obejmujące setki podejść. Większości ludzi ezoteryka kojarzy się z czarami. Na prawdę, ezoteryka to wiedza mistyczna, dążenie do wyższego poziomu świadomości i lepszej poznania otaczającego  świata. Związana jest z ideami mistycznymi.

Osoby zajmujące się ezoteryką korzystają z numerologii, astrologii albo psychologii, w celu przewidywać przyszłość jak również dostawać natchnienie. Poza tym, zazwyczaj używa się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Nadaje się również określoną znaczenie liczbom, słowom lub przedmiotom. Ezoteryka poprzez swoje założenia kładzie nacisk na indywidualnym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W ZNACZENIU HISTORYCZNYM

Ludzie zajmujące się praktykami ezoterycznymi żyją na świecie od lat. Przykładowo w mitologii greckiej występowały wyrocznie. Pośród różnorakich kultur od wieków istnieją szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej tradycji można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – znających w medycynie ludowej, umiejących rozumienia ludzkich myśli. 

Latami podejście do takich fenomenów było różne – część używała z ich wiedzy i wierzyła w każde słowo, dla pozostałych byli oni pospolitymi szarlatanami, działającymi wspólnie z szatanem. Rytuały używane przez ezoteryków były kojarzone z mocami nieczystymi. Ze względu na niezgodność z naukami kościoła takie osoby bywali na wygnanie.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest odmiennie. Wielu uważa ją za warte zgłębienia zjawisko. Ludzie obserwują w gwiazdy, wyciszają się, czytają horoskopy. Wszyscy stara się posiąść prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ATRAKCYJNOŚĆ GENERUJE ZYSKI

Zwiększenie się zainteresowania zajęciami ezoterycznymi wywołał odzew rynku. Wraz z wzrastającym zainteresowaniem na ezoteryczne artykuły i serwisy, pojawiły się sklepy ezoteryczne. Są one pokłosiem na potrzeby klientów, którzy dzięki tajemnicze atrybuty, chcą intensyfikować odczuwane doświadczenia albo docierać znacznie głębiej w swoich mentalnych doznaniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM KUPIMY?

Warto spojrzeć się części produktów dostępnych w sklepie ezoterycznym. Umożliwi to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich?

Jednym z podstawowych przedmiotów spotykanych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w procesie spalania ma oczyszcza atmosferę i uwalniać pokój, w którym jest rozpylany od ciemnych mocy. 

Kolejnym artykułem, który kupimy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Cechują się one różnorodnością odcieni, uzyskiwanych woni i zastosowań. Wspierają wejść w pozytywny atmosferę, poskromić złe emocje, usuwać napięcia. Świece użytkuje się też do rozmaitych obrzędów bądź masaży.

Modnym artykułem są różnorodne magiczne kamyczki, którym przypisuje się dane aury. Zgodnie z ezoteryków mają wpływ one na nasze humor, wspierają w pokonywaniu problemów prywatnych. Ametyst, agat czy onyks to skały, które wpływają na osiągać mentalnej harmonii, motywację, czy dostatek.

Sklep ezoteryczny to także rzeczy powiązane ze sportowym trybem życia – naturalne kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego wyposażenie stanowią wszelakie rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Zatem czy sklep ezoteryczny może być dla każdego? Odpowiedź brzmi: tak.

Możesz również polubić