Ścieżka kariery stomatologa – jak zostać dentystą?

Dentysta jest fachem nie tylko skomplikowanym, ale i nad wyraz odpowiedzialnym. W tym kontekście nie zaskoczy nikogo fakt, że droga, która czyni studenta fachowcem jest niezwykle rozległa, a często także pełna wybojów. Staramy się dziś wyjaśnić, co należy zrobić oraz jakiego rodzaju studia skończyć, żeby móc pracować w tym trudnym, lecz zdecydowanie satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest dentysta. Bytom, Wrocław oraz inne większe lub mniejsze miasta to doskonałe miejsca aby rozwijać się w tej dziedzinie, zaliczyć studia oraz uzyskać pierwsze zawodowe doświadczenie. 

Dentysta – jakie studia należy ukończyć, aby nim zostać?

Nie istnieje inna droga w celu uzyskania miana dentysty, niż zaliczenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest mieć świadomość, że są to jednolite studia magisterskie. Ponadto każdy student, który podejmie się nauki na tym kierunku, stoi przed decyzją odnośnie swojej specjalizacji. Tych jest kilka, w zależności oczywiście od konkretnej uczelni lub uniwersytetu. Przyszły dentysta może zdecydować się chociażby na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia dentystyczne należą do niezwykle wymagających, ale od długiego czasu niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród najbardziej zdolnych i ambitnych młodych ludzi. 

Co przyszłego stomatologa czeka po studiach?

Skończenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym aspirujący stomatolog powinien odbyć trwający rok staż podyplomowy, a po jego zakończeniu zaliczyć egzamin państwowy, który jest niezwykle trudny, złożony i wymagający obszernej wiedzy, a także umiejętności praktycznych nabytych w trakcie uprzednio wspomnianego stażu. Trzeba zauważyć, że ów przytoczony staż jest stuprocentowo płatny i przeprowadza się go w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Podsumowując, droga do zostania dentystą jest niezwykle długa i wyboista, ale dzięki temu możemy codziennie korzystać z usług fachowców, którzy świetnie znają się na swojej pracy i mogą pochwalić się niezwykle obszerną wiedzą i doskonałymi kompetencjami. Obecnie jakiekolwiek przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie stanowią przeszkody dla doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza stomatologa.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia