Przyjazne przedszkole – co to oznacza w praktyce? Dlaczego należy zastanowić się nad tym, aby wyprawić dziecko do takiej placówki?

Psycholodzy wspólnie stwierdzają, iż dziecięce lata to najistotniejszy czas w w trakcie naszego życia. Wtedy kształtuję się wiele procesów zarówno fizycznych, ale głównie psychicznych. Stąd też tak istotna, szczególnie we wczesnym dzieciństwie, jest odpowiednia i szeroka piecza nad młodym człowiekiem.

Przedszkole to strefa, która powstała po to, aby opiekować się maluchami. prestiż tej instytucji rozszerza się szczególnie w gronie rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci znajdowały się w miejscu, gdzie staną się chronione. Troska rodziców o swoje pociechy jest jak najbardziej zrozumiała – kiedy oni pracują, chcą być pewni, że w tym czasie ich dzieci dobrze się bawią pod nadzorem opiekunów. Rola kształcenia przedszkolnego rokrocznie wzrasta – przez co oczekiwania w stosunku do placówek także.

Co jest najistotniejsze w tworzeniu przyjaznego przedszkola? I w jakich miastach powinniśmy ich szukać?

Najważniejszym elementem kreowania pozytywnych relacji z małym człowiekiem jest czas, jaki spędza z nim wychowawca – na zrozumienie indywidualnych pragnień i preferencji. W tej dziedzinie wśród polskich przedszkoli największą przewagę mają przedszkola prywatne przedszkole w Toruniu, które zatrudniają najlepiej wykwalifikowanych wychowawców.

Przyjazne przedszkole to miejsce, gdzie wszyscy czują się dobrze. Z tego względu wymagana jest wysoka częstotliwość rozmów rodziców z wychowawcami tak, aby powstało pomiędzy nimi wzajemne poczucie zaufania. Przedszkole, powinno wiązać się z edukacją, frajdą i rewelacyjnie spędzonymi latami, to sprzyja najmłodszym w natychmiastowej adaptacji do nowo poznanego środowiska a także sprawia, że maluch z chęcią a także z uśmiechem na buzi uczęszcza. A to najważniejsza rzecz zarówno dla opiekunów oraz dla samego przedszkola.

W opinii analiz zadowolenia rodziców na szczycie najbardziej docenianych placówek w segmencie przedszkoli niepublicznych na ten moment są takie miasta jak: Kraków, Rzeszów, Toruń, Warszawa, Poznań a także Łódź. Jeśli chodzi o placówki niepubliczne – wyróżniają je przede wszystkim poziom opieki nad dziećmi oraz mnogość gier i zabaw, które rozwijają podopiecznych.

Kluczowe cechy przyjaznego przedszkola:

• Wzajemne oddziaływanie maluchów opiekunów i nauczycieli na najlepszym poziomie – częste powiadamianie rodziców o progresie, słowa uznania, ale dodatkowo obustronne rady

• Wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz świetnie przygotowana dyrekcja

• Jednym z kluczowych fragmentem, do którego dużą wagę przywiązuje kadra nauczycielska, stanowi postęp podopiecznych na wielu płaszczyznach

• najmłodsi poszerzają indywidualne zainteresowania i talenty i posiadają przy tym zagwarantowane pełne wsparcie i całkowitą kontrolę opiekunów

• Każdy podopieczny jest ważny – oryginalne podejście do podopiecznego, zaowocuje znalezieniem indywidualnego talentu

• Przywiązywanie wagi do preferencji np. w sprawie diety – w tym miejscu również powiela się punkt o wzajemnej rozmowie pomiędzy rodzicami oraz nauczycielami

Możesz również polubić