Prywatne przedszkola – oferta

Prywatne przedszkole z reguły są otwierane przez osoby fizyczne czy też fundacje. Niepubliczne przedszkole z reguły mieści się w dużych domach zbudowanych bądź przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Ile wynosi czesne w przedszkolu niepublicznym?

Nie da się ukryć, że wysokość czesnego jest różne. W dużych miastach takich jak chociażby Kraków czynsz wynosi 1500 złotych. Za niepubliczne przedszkole w małym mieście zapłacisz około sześćset złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli prywatnych – jakie są?

Bez wątpienia zdecydowanie się na przedszkole to ważna decyzja. Od niej zależy dalszy rozwój a także bezpieczeństwo pociechy. Co roku mnóstwo rodziców zastanawia się – wybrać przedszkole niepubliczne czy publiczne? Żeby się na coś zdecydować warto zapoznać się z zaletami tych placówek. W naszym artykule zobaczysz jakie są korzyści płynące z przedszkola prywatnego.
  1. Wielki wybór zajęć dodatkowych – przedszkola niepubliczne mają w ofercie wiele zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi między innymi robotyka, nauka gry na pianinie, basen, zajęcia sportowe, nauka angielskiego, zajęcia taneczne.
  2. Mało liczne grupy – zajęcia w placówce niepublicznej odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki temu każde dziecko zapewnioną pełną opiekę.
  3. Całoroczna dostępność – w prywatnych przedszkolach nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – funkcjonuje wiele przedszkoli niepublicznych profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe bądź artystyczne;
  5. Innowacyjne wyposażenie – przedszkola niepubliczne najczęściej gwarantują nowoczesne sale,bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duży wybór atrakcji – placówki prywatne dają możliwości. Gwarantują zajęcia indywidualnie dopasowywane do umiejętności i zapotrzebowania każdego malucha.
  7. Wykwalifikowana kadra – prywatne placówki zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy a także pedagoga.
  8. Kuchnia – często w publicznych przedszkolach nie ma opcji aby przygotować dziecku wskazany posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Przedszkola niepubliczne respektują żądania rodziców w tej kwestii.
  9. Bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada indywidualny monitoring, a dodatkowo wstęp na teren placówki jest pod nadzorem.
Pamiętaj, że uczęszczanie do przedszkola u dzieci na samym początku jest stresującym przeżyciem. Dlatego właśnie trzeba zagwarantować mu najlepsze możliwe warunki. Inwestycja w przedszkole prywatne w Krakowie jest wskazana. Warto zadbać o rozwój swojego dziecka, oraz o jego samopoczucie.

Możesz również polubić