Pomoc w leczeniu uzależnienia – czy NFZ mi pomoże?

Ośrodek lecząca osoby uzależnione w Wandzinie ułatwia powrót do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który opiera swoje działania na metodzie społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym w walce z uzależnieniem jest udział w terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Na czym polega?

Na początku warto wiedzieć, że cały proces zazwyczaj nawet pół roku. Jest to okres, podczas którego dostosowywane jest najlepsze możliwe leczenie. Definiuje to stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które sukcesywnie pomogą osiągnąć pożądany cel. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest życie w duchu motywacji, która umożliwia nam wprowadzić znaczące zmiany, które wynikają z tego, w co wierzymy. Następny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz najbliższymi. Czwartym, a zarazem ostatnim etapem jest generowanie myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Zakończona terapia daje szansę na samodzielne i szczęśliwe życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełniać określone wymagania

Podstawą przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które starczą nam na pełen czas pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie w posiadaniu ważnych papierów lub zaleceń do przyjmowania leków, to nie zostaną one wydane. Warunkiem są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka powinna pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. Pod żadnym pozorem nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny