Nauka angielskiego – w grupie czy sam na sam? online lub stacjonarnie?

W dzisiejszych czasach znajomość oraz sprawne posługiwanie się językiem angielskim także w mowie jak i piśmie stanowi podstawę w codziennej funkcjonowaniu pomiędzy innymi ludzi komunikujących się innym językiem niż ten, który dla nas stanowi tzw. język ojczysty. Mowa w tym miejscu zarówno o sytuacji, w której jesteśmy za granicą np. na wakacjach, wyjeździe służbowym czy na emigracji zarobkowej, oraz w momencie, gdy spotykamy w codziennym życiu cudzoziemca – pyta o kierunek albo godzinę. W odległej przeszłości językiem powszechnym była łacina będąca podstawową metodę komunikowania się, raczej w kręgach uczonych. Zacieranie się granic w  komunikowaniu się między sobą osób z innych krajów wymogło odnalezienie języka bardziej przystępnego dla większego grona ludzi. To zaś wywołuje potrzebę stworzenia właściwego systemu nauczania, który stanie się dopasowany do ewentualnego kursanta lub grupy kursantów. Mowa tu również o konsultacjach indywidualnych, w których kursant jest jeden na jeden z korepetytorem jak i o możliwości powstawania wieloosobowych grup, spotykających się w placówce przynależnej do konkretnej firmy. Rozwój techniczny, a dokładnie – powstanie Internetu umożliwiło stworzenie nauki online, która polega na nauczaniu za pomocą różnych witryn, czy aplikacji. Różnorodność metod na naukę języka w dzisiejszych czasach umożliwia na precyzyjne dopasowanie do konkretnego szkolenia do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Ilu ludzi tak wiele motywów do nauki języka. Podobnie jest ze sposobami.

 Samemu czy razem? Zalety i wady konkretnych sposobów nauki.

Z nauką języka jest podobnie jak z byciem sportowcem im prędzej wystartujemy tym więcej uda nam się osiągnąć (lub mniejszym kosztem niż gdybyśmy nic nie robili), w co bardzo dobrze wpisuje się trend „angielski dla dzieci”. Idealny przykładem są wychowankowie języka angielskiego w Skierniewicach, którzy przy pomocy nauki od najwcześniejszych lat edukacji odnoszą sukcesy w konkursach językowych na największych imprezach skali ogólnopolskiej.

Poza teorią, ważna, a nawet bardziej pożądana w prawdziwym podnoszeniu naszych zdolności jest praktyka. Praca z indywidualnym korepetytorem pozwala na pełne poświęcenie pracy nad zdolnościami pojedynczej klienta a także umożliwia przekazywanie wiedzy w bardzo przejrzysty i klarowny sposób. Indywidualne lekcje mają miejsce w hermetycznych warunkach, które niwelują wszystkie rozpraszacze w postaci innych uczniów oraz dają pełne skupienie się osobie kształcącej, jeśli ta ma trudności z koncentracją.  Jednak przewagą nauki w zespole, jest to, że stajemy przed z innymi ludźmi, wśród których każdy jest inny i np. w nauce mówienia stawia nam, nowe wyzwania. Funkcjonuje to również w drugą stronę. Jest wysoce pożądane, bo niejednokrotni  w nauczaniu indywidualnym dochodzi do wywołania stagnacji ze strony nauczyciela i przestaje nas zdumiewać, a dobrze wiemy, że podwaliną rozwoju jest opuszczanie swojej strefy komfortu i dawanie rady w trudnych zdarzeniach. Nigdy nie mamy pewności czym zaskoczy nas kolega lub koleżanka z zespołu, co popycha nas do zdrowej rywalizacji. Chcemy potrafić więcej, żeby umieć więcej i nie pozwolić się zaskoczyć lub popełnić głupich błędów, których pragniemy unikać, podnosząc nasze umiejętności. Jest to zupełnie naturalne.

W w zespole siła

Biorąc pod rozwagę wszystkie powyższe argumenty opowiadające się zarówno za nauczaniem indywidualnym jak i online trzeba zdecydowanie uznać, iż zdecydowanie lepszym, bo rozwojowym rozwiązaniem będzie wybranie na lekcje online, bo nauka języka wśród wielu ludzi  którym przyświeca ten właśnie jeden cel jest o wiele łatwiejsza i dużo bardziej skuteczna niż w przypadku zajęć indywidualnych, które przydają się w sytuacji nadrobienia indywidualnych braków pojedynczej osoby.

Możesz również polubić