Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne zdobywają coraz większą popularność. Od setek lat stosowane są w celach aromaterapeutycznych, a nasze babcie wykorzystywały ich drogocenne właściwości w leczeniu wielu schorzeń. Jednakże nie wszystkie produkty to naturalne olejki eteryczne najwyższej klasy. Jak zidentyfikować cenne naturalne olejki eteryczne? Jakie profity dają Ci 100% naturalne olejki eteryczne? Tego dowiesz się w tym tekście.

Czym są naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak wysokiej klasy esencje roślinne. Ich mocny zapach zamknięty w pojedynczej kropelce to dowód na to jak bardzo zostały skondensowane. 

Do wyrobu jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży potrzebne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Takie mocne skoncentrowanie naturalnego olejku eterycznego daje nam sposobność wykorzystania mnogości leczniczych właściwości rośliny.  

Naturalne olejki eteryczne są wytwarzane na wiele sposobów, najczęściej uzyskuje się je ze świeżo zebranych albo suszonych ziół i kwiatów procesem destylowania za pomocą pary wodnej albo destylowania wodą.  

Jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne wytwarzane jedynie z roślinnych surowców posiadają wiele drogocennych cech. W zależności od Twoich wymagań masz możliwość użyć je na odmienne sposoby.

Terapia zapachami jest jedną z najpopularniejszych metod stosowania naturalnych olejków eterycznych – możesz do tego użyć dyfuzora bądź przeznaczonego do tego kominka. Naturalne olejki eteryczne wykazują również zbawienny wpływ na problemy ze skórą. do tego celu możesz dodać paru kropli naturalnego olejku eterycznego do kąpieli bądź wymieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek lawendowy

wykazuje doskonałe działanie wyciszające jak też relaksuje, wykorzystywany podczas procesu aromaterapeutycznego pomaga Ci się rozluźnić jak też zapewni dobry i spokojny sen. 

Olejek sosnowy

popularny przeważnie podczas sezonu przeziębień, świetnie pomaga w infekcjach górnych dróg oddechowych, a leśny zapach daje ulgę w katarze. Posiada działanie rewitalizujące i pobudza, a także odświeża przemęczony umysł.

Olejek rozmarynowy

to jeden z najczęściej stosowanych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocny w skupieniu oraz działa wspomagająco na proces myślenia. Zastosowany na skórę jest pomocny w walce ze skórką pomarańczową, będzie także doskonale regenerował naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego cennych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Można go stosować wspomagająco w walce z przeziębieniem, a nawet grypą. Użyty na naskórek doskonale leczy trądzik i zmiany skórne.

Kupuj tylko naturalne olejki eteryczne

w 100% organiczny produkt, jakim są naturalne olejki eteryczne, da Ci nie tylko wspaniały zapach ale też nieprzebrane cechy wspomagające leczenie. Niestety w internecie pojawia się ogromna liczba substytutów a także artykułów słabej jakości. W jaki sposób więc rozróżnić w pełni naturalne olejki eteryczne od substytutów? 

Najprostszym sposobem jest zwrócenie uwagi na sema nazewnictwo. Gdy na opakowaniu nie jest jasno napisane, że jest to wyrób w 100% naturalny, bardzo prawdopodobne, że w swym składzie ma środki szkodliwe oraz syntetyczne substancje wypełniające. Ma on ładny zapach, lecz nie powinieneś stosować go w celach terapeutycznych oraz używać wprost na skórę – na przykład do masażu bądź jako dodatek do kąpieli i balsamu.

Jeśli na buteleczce można zobaczyć dopisek “olejek zapachowy” możesz być pewien, że jest to jedynie podróbka naprawdę drogocennego naturalnego olejku eterycznego.Powinno się również poszukać czy firma pokazuje jakiekolwiek dowody które dotyczą składu, procesu wytwarzania a także klasy ziół, kwiatów bądź owoców użytych do wyprodukowania ekstraktu. W momencie gdy firma jest wiarygodna i można łatwo poznać tok produkcji każdej partii, możesz mieć pewność co do najwyższej jakości, a co za tym idzie dobrego działania.

Możesz również polubić