Najlepsze sposoby na naukę szycia

Jeszcze jakiś czas temu większość osób umiała szyć, w każdym domu była maszyna do szycia i bardzo możliwe, że każdy z nas niejednokrotnie dawał babci lub mamie ubrania do przerobienia. Po kilkunastu latach przyszedł moment, kiedy rzeczy w sklepach były bardzo tanie i młodzi ludzie przestali całkowicie szyć, nawet ręcznie. Dziurawe ubrania łatwiej było wyrzucić na rzecz nowych, niż poświęcić 5 minut na naprawienie tego. W dzisiejszych czasach, kiedy często zwraca się uwagę na świadome kupowanie i kiedy własnoręcznie wykonane rzeczy są bardzo modne, o wiele więcej osób chce się nauczyć szyć. Sposobów na naukę szycia jest dużo i zdecydowanie nie ma potrzeby, aby zaopatrywać się w śliczne tkaniny z hurtowni, aby ją zacząć.

Co jest potrzebne na początku nauki szycia?

Żeby nauczyć się szyć na maszynie, obowiązkowe jest bycie w posiadaniu maszyny do szycia. Jeśli nie wiecie, czy spodoba Wam się to zajęcie to nie trzeba kupować nowego sprzętu. Aby zacząć wystarczy pożyczona od babci stara maszyna albo znaleziona za kilkadziesiąt złotych na aukcji internetowej. Nie potrzebujecie też drogich tkanin. Zapewne posiadacie w szafie za małe rzeczy, których nie używacie – świetnie sprawdzą siębędą idealnena samym początku. To na czym nie warto oszczędzać to nici. Nie ma rzeczy gorszej na samym początku nauki szycia jak zrywająca się co chwilę nić. Wiele pasmanterii online ma w swojej ofercie dobrej jakości nici.

Nauka szycia online – czy jest to możliwe?

Jeżeli mieszkacie w dużym mieście to możecie zorientować się, czy nie ma gdzieś w pobliżu stacjonarnej nauki szycia. Istnieje też dużo zajęć internetowych. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy, to ciekawym wyjściem są poradniki internetowe. Bez problemu odnajdziecie wiele filmików na youtubie dla początkujących. Ogromna ilość wskazówek jest też na blogach o szyciu. Nie przeceniajcie własnych możliwości. Niezwykle szybko możecie dać za wygraną jeśli postanowicie szyć zbyt trudne projekty. Najpierw bardzo dobrze nauczcie się szyć prosty ścieg. Nie dodawajcie dodatków krawieckich jak między innymi guziki, rzepy albo suwaki. Jeszcze będzie na to czas. Zacznijcie od uszycia prostej szmatki oraz poszewki na poduszkę.

Jakie materiały są potrzebne na początek?

Jeżeli dopiero rozpoczynacie to najlepszym pomysłem będzie brać zniszczone materiały, które macie w domu. Jeśli nie posiadacie nieużywanych albo niepotrzebnych ciuchów lub poszewek na poduszki to poproście rodziców o stare powłoki. Do ćwiczenia nie jest Wam potrzebny najpiękniejszy materiał. Kiedy już będziecie znać podstawowe zasady szycia i postanowicie zrobić coś ambitniejszego to warto przejść się do sklepu z materiałami, spojrzeć na sklepy internetowe, które specjalizują się w sprzedaży materiałów. Szyjąc na własne potrzeby nie ma sensu zaopatrywać się w ogromne ilości metrów bieżących materiału w hurtowniach pasmanteryjnych. Najpierw sprawdźcie też jaki materiał zamawiacie. Nie każda bawełna będzie identyczna w dotyku. W sklepach możecie znaleźć rozciągającą się dzianinę oraz zdecydowanie sztywniejszą tkaninę. Powinniście pomyśleć co jest Wam akurat potrzebne i taki produkt kupić.

Podsumowując – jeżeli właśnie rozpoczynacie naukę szycia to nie musicie inwestować grubych pieniędzy na materiały i akcesoria do szycia. Jeżeli macie możliwość to weźcie ze strychu maszynę, na której spróbujecie swoich sił. Do nauki nie potrzebujecie kilkunastu różnych ściegów, ale w pełni wystarczający będzie jeden prosty. Najważniejsze jest tylko, żeby maszyna była sprawna. Nie musicie również kupować w hurtowni ogromnych ilości wymyślnych tkanin. Rozpocznijcie z tym, co macie i dopiero później kupujcie to, co będzie dla Was niezbędne. Szycie to niesamowicie użyteczna zdolność i z pewnością rewelacyjne hobby, ale miejcie z tyłu głowy, że nie wszyscy muszą zajmować się szyciem.

Możesz również polubić