Lepsze są implanty czy proteza?

Mówi się że piękny uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i obrażenia mechaniczne to najczęściej spotykane czynniki powstawania ubytków uzębięniu. Luki w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą prowadzić także do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych zalicza się przemieszczanie okolicznych zębów, które prowadzi do wad zgryzu. Gdy robią się luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najpopularniejsze metody. Jeśli poszukujesz protetyka w mieście Częstochowa, zobacz koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele fanów, wiąże się z niższym kosztem niż implantologia,a także proces jest dużo krótszy. Protezy można kategoryzować na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyjmujemy na noc. Ich wadą jest to że powinniśmy je oczyścić z resztek jedzenia, są również bardziej obszerne niż protezy stałe czy implanty. Pacjent musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo podobne do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dostosowanie w pracowni protetycznej gwarantuje komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk przymocowuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do bazy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do okolicznych zębów. Do zamocowania mostu lub korony trzeba spiłować ząb. Może to budzić obawy, natomiast jeśli jesteś po leczeniu endodontycznym nie ma to większego znaczenia.

Implanty dentystyczne

Implanty to bezsprzecznie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale również najbardziej złożonych. Podczas operacji dentystycznej tytanowa śruba zabespieczająca implant umieszczana jest w kości, co naśladuje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba odczekać kilka miesięcy, aby implant zrósł się z tkanką, co znacznie wydłuża proces leczenia. Jako ostatni element na śrubie osadzana jest korona, którą przygotowuje pracownia protetyczna. Jest to proces mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odtwarza jedynie brakujący ząb. Wszystkie opisane metody są możliwe do wykonania w naszym gabinecie protetycznym w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Możesz również polubić