Księgowość – zdecydować się na blisko położone biuro czy dużą korporację?

Dla osób którzy zaczynają swoją przygodę z własnym biznesem wybór między mniejszą księgowością lub dużym biurem rachunkowym stanowi zawsze trudne zadanie. Dużo albowiem jest zależne od tego jakie potrzeby ma nasza korporacja oraz w jakim stylu mamy zamiar ją prowadzić. W jaki sposób dobrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie do indywidualnych potrzeb w zakresie finansów naszej firmy?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru usług księgowych 

Ogromną wygodą, z racji na specyfikę organizacji własnego biznesu jest to, aby nasza księgowa dysponowała dla nas czasem oraz możliwość bycia w stałym kontakcie. Notorycznie zdarzają się sytuacje niezależne od nas, przez które nie mamy możliwości przyjechać na umówioną godzinę do biura co może nam komplikować sytuację. Powinniśmy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas firma posiadała poniższe przymioty:

  • Łatwy i krótki przyjazd – w razie konieczności nagłego kontaktu
  • Jest usytuowana w bliskiej odległości od nas – to daję możliwości aby oszczędzić czas na dojazdy i powoduje ogromny komfort w razie zaskakujących sytuacji
  • ilość pracowników – tak, żeby w razie choroby lub okresowej niedomagania pracownika, który rozlicza naszą firmę, nie miały miejsca zaległości

Biorąc pod rozwagę wymienione wyżej aspekty, rozbieżność pomiędzy małym a dużym biurem rachunkowym nie jest nazbyt duża. W pierwszej kolejność powodem jest to,iż w każdym w dwóch przypadków, będziemy mieli styczność z indywidualną księgową dla której, rzecz jasna, jesteśmy zleceniodawcą. Niektórzy sądzą, iż duże biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze przez opinię oraz sam fakt wielkości – więcej fachowców = brak problemów w temacie płynności obsługi. Jednak nie zawsze tak się zdarza, gdyż większe biuro rachunkowe to i większa odpowiedzialności oraz wzrost liczby zleceń i obsługiwanych kontrahentów – a to może spowodować, że biuro przestanie wyrabiać się w terminie z naszymi zaleceniami przez natłok zobowiązań. 

Małe lub duże biuro księgowe?

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W mniejszych biurach rachunkowych mamy mniej pracowników, jednak są oni dla nas bardziej dostępni i z uwagi na to, iż w większości są to przedsiębiorstwa, które są w bliskim otoczeniu. Natomiast dużym plusem wybrania usług dużych biur jest fakt, że mają oni więcej profesjonalistów i tym samym, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, mamy pewność, że zawsze będziemy odpowiednio obsłużeni.

Przedsiębiorca, powinien przeanalizować wszystkie propozycję w zależności od indywidualnych preferencji i dopasować je do siebie. Osobista księgowa kraków w takich miastach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze jest niełatwym wyborem, ponieważ szczególnie w dużych miastach wybór jest ogromny przez co trudniejszy.

Możesz również polubić