Kiedy warto znać hiszpański?

Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków obcych do nauki. Coraz częściej można spotkać go w liceum jako drugi język. Jest on także bardzo prosty w nauce. Czy przydaje się jednak poza szkołą? Zdecydowanie nie można go porównać do angielskiego, którym dogadamy się w większości miejsc na całym świecie. Sprawdźmy czy nauka hiszpańskiego jest opłacalna i kiedy może nam się on przydać.

Wakacyjny język-hiszpański

Najczęściej myślimy o nauce jakiegoś języka kiedy chcemy polecieć na wakacje zagranicę. Nie da się ukryć, że Hiszpania jest niezwykle często wybierana na krótkie albo długie wyjazdy. Warto jednak mieć świadomość, że nie tylko tam uda nam się dogadać się po hiszpańsku. Aż 20 państw używa hiszpańskiego jako języka oficjalnego, albo jako drugiego języka. To sprawia, że jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Jeśli planujesz wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze albo Gwinei Równikowej to dogadasz się tam po hiszpańsku. Warto tutaj również dodać, że aż 45 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych porozumiewa się po hiszpańsku.

Jeden z prostszych języków do nauki

Dzisiaj znajomość wielu języków obcych jest w cenie. Hiszpański jest więc idealnym kolejnym językiem, gdyż jest naprawdę prosty do nauki. Sporo słów, jest podobnych do tych, które istnieją w angielskim. Jeżeli znasz już francuski, włoski lub portugalski, to też powinieneś złapać hiszpański w mig. Dodatkowo hiszpański jest fonetyczny, więc słowa czyta się identycznie, jak się je pisze.

Gdzie uczyć się hiszpańskiego?

Jeżeli masz możliwość nauki hiszpańskiego w liceum albo na studiach to masz sporo szczęścia. Na pewno o wiele szybciej nauczysz się komunikatywnego języka się swobodnie posługiwał językiem. Można się zdecydować na naukę hiszpańskiego przede wszystkimw szkole językowej. Znajdują się one w niemal każdym mieście, też w Skierniewicach. Innym sposobem jest zapisanie się do prywatnej osoby na zajęcia indywidualne, lub skorzystanie z jednej z wielu aplikacji internetowych. Ten ostatni sposób jest jednym z najłatwiejszych i często można połączyć się tam z osobami, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. W ten sposób od razu zaczniecie skupiać się na mówieniu, a nie jedynie na gramatyce i pisaniu. Decydując się na szkołę językową w Skierniewicach także dowiedzcie się, czy nauczyciele koncentrują się na umiejętności praktycznego posługiwania się językiem.

Możesz również polubić