Kiedy sprawdzi się spiralowanie?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zazwyczaj postrzegane jako jedne z najbardziej elegancko zrealizowanych produktów drukarskich. Technika spiralowania pozwala połączyć ze sobą kartki o znacznej grubości, a również wielostronnicowe publikacje. Dzięki temu świetnie sprawdza się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Czym charakteryzują się produkty spiralowane?

Oprawa spiralna to sposób, który spaja ze sobą strony z reguły plastikową lub metalową spiralą – jest ona wsuwana do otworów wzdłuż krawędzi kartek papieru. Wiele firm oferuje także różne kolory spirali – by przedmiot był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie używa się zazwyczaj dla dokumentów do 300 stron. Jedną z zwracających uwagę ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy oandp.com.pl – oferują oni realizację opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Specjalistyczne wykonanie spiralowania zapewnia wygląd wysokiej klasy, a także wytrzymałość.

Dowiedz się, jakie są zalety spiralowania

Przed zamówieniem projektu do wydrukowania prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Przeważnie skupiamy się na kwestiach poglądowych, podczas gdy zagadnienia techniczne są jednakowo ważne. W przypadku gdy zdecydujemy się na spiralowanie, możemy mieć pewność, że wydrukowane strony produktu będą się łatwo obracać, pozostawać w jednym miejscu, a szczególnie nie będą się giąć i niszczyć. Książek spiralowanych nie trzeba też trzymać na konkretnej stronie, by się nie zatrzasnęła. Właśnie ze względu na to jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Z tego powodu mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a także zajęcia minimalnej ilości przestrzeni na biurku czy stole.