Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Dobrym wyborem okazują się być wysokiej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, których zakup nie stanowi obecnie większego problemu. Zanim jednak udamy się do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie były one odpowiednie dla dziecięcej skóry.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji o działaniu wysuszającym. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS i SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich substancji. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w naturalnych kosmetykach dla dzieci są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które dobierane są niezwykle precyzyjnie. Jeżeli kosmetyk zawiera aromaty, to mają one pochodzenie naturalne. Często stosowane są takie składniki, jak ekstrakt z alg morskich, wyciąg z aloesu, masło Shea.