Jakie są korzyści z jazdy na wrotkach

Z pewnością jazda na rolkach, oraz jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najbardziej przyjemnych oraz najlepiej działających na zdrowie sportów. Do ich zalet należy:

  • wzmacnianie mięśni nóg i pośladków
  • pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej,
  • wzmocnienie kondycji, zwiększenie koordynacji.

Jednakże zalety jazdy na wrotkach nie sprowadzają się tylko do korzyści zdrowotne. Jazda na rolkach pomimo tego, że sprawia, że ciało jest wzmocnione, jest to idealna forma relaksu i sposób na idealną formą relaksu i sposobem na aktywne zagospodarowanie czasu ze znajomymi.Ważne jest również to iż  jazda na wrotkach daje możliwość do poznania nowych osób,ponadto pomogą Ci one zapomnieć o stresie.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby zacząć jeździć, nie trzeba być wysportowanym. Ponadto rolki nadają się zarówno dla młodych, jak i dla starszych osób których kondycja jest różna.

Jakie są plusy z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach w skuteczny sposób redukują tkankę tłuszczową

Czy zdajesz sobię sprawę, że rolki są skutecznym sposobem na odchudzanie praktycznie jak jogging? W czasie godziny jazdy jesteśmy w stanie {zredukować|spalić| nawet 700 kilokalorii. Systematyczne uprawianie rolkarstwa, odbywające się dwa dni w tygodniu, pomogą Ci szybko zrzucić kilogramy. 

Rolki nie przeciążają stawów

Plusem jazdy na rolkach nad joggingiem jest fakt że przeciąża ona stawy w mniejszym stopniu. Ze względu na to, że aktywność jest płynna, nie ma potrzeby narwanych zrywów, kolana oraz kręgosłup nie są tak zagrożone na obciążenia jak w trakcie biegu.

Jazda na wrotkach polepsza wydolność fizyczną

W związku z tym, że jazda na rolkach należy do sportów aerobowych poprawia jakość pracy serca oraz korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego układu krążenia. Solidne serce szybciej pompuje krew, dzięki czemu tlen jest dostarczony szybciej do wszystkich tkanek w organizmie. Sprawia to, że zdecydowanie mniejsz się przemęczamy oraz posiadamy o wiele więcej energii.

Wrotki poprawiają mięśnie nóg 

Przez to, że podczas  jazdy na rolkach pracują wszelkie spore grupy mięśniowe, nogi u osób jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Rolki pomagają w koordynacji ruchowej

W związku z koniecznością utrzymania prawidłowego balansu podczas chwiejnych rolek powoduje, iż poszczególne mięśnie naszego ciała są zobowiązane do współpracy ze sobą. Rolki wyrabiają poczucia równowagi.

Jazda na rolkach dotlenia organizm

Bez wątpienia podczas jazdy na wrotkach zażywamy ruchu na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że taki trening jest bardziej zdrowy i w lepszy sposób dotlenia nasze ciało niż aktywność fizyczna w zamkniętych obiektach.

Jazda na wrotkach jest idealnym środkiem transportu  

Ogromnym plusem jazdy na rolkach jest fakt, iż będziemy w stanie nimi dotrzeć wszędzie, gdzie prowadzą drogi.

Jazda na wrotkach rozluźnia i redukuje napięcie

Rolki po czasie pełnym obowiązków to świetny sposób aby się rozluźnić a także izolacja od codziennych spraw. Ponadto jazda na wrotkach pozwoli nam fajnie zapełnić czas z korzyścią dla zdrowia  jak i wyglądu naszej figury.

W jakim miejscu w Szczecinie możemy jeździć na wrotkach? 

Z pewnością najlepsza pora roku do jazdy na wrotkach to zdecydowanie miesiące, gdzie temperatura jest wysoka czyli na przykład kwiecień. Szczecin oferuje wiele miejsc gdzie można jazdy na wrotkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje mieszcząca się w Szczecinie arkonka. Tuż obok niej znajdziemy bujne drzewa oraz jezioro. Bezsprzecznie przez to jazda na rolkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Pełny dystans trasy to aż 1,7 kilometra.

Szczecińskie bulwary

Następnym miejscem jest znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Pełny dystans tej trasy to aż 850 metrów.

Trasa zamkowa

Uwielbiasz widok na cały Szczecin?Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak to zdecydowanie rekomendujemy trasę zamkową. Jest to wyasfaltowana ścieżka, która oferuje widok na Odrę i Szczecin.

Możesz również polubić