Dom

Jaką podłogę wybrać do sypialni?

Urządzenie sypialni nie jest łatwe. Należy dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które połączą się w bardzo przytulną kompozycję. Jednym z ważnych rzeczy jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy ma składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale również szereg wad. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się niezwykle urokliwie. W dodatku możemy wybrać dokładnie taki kolor, jaki chcemy – na rynku jest mnóstwo tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i kompozycjach.

Parkiet, panele czy wykładzina?

Sympatycy bardziej tradycyjnego podejścia do tego tematu na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. Tutaj można mówić o zaletach takich jak wytrzymałość oraz niezwykle elegancki wygląd, niezależnie czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, ale drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się między innymi olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli przejmować się ewentualnymi usterkami czy zarysowaniami.

Wybór jest ogromny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami znajdującymi się w pokoju, aby całość była harmonijna i przytulna.