Jaka muzyka na weselu?

Akompaniament muzyczny na weselu to jedna z najistotniejszych decyzji jakie czekają Młode Pary. Jeszcze kilkanaście lat temu całkowicie zrozumiałym był wybór zespołu muzycznego, ale dzisiaj coraz częściej wybierany jest DJ. Odpowiednia muzyka na weselu zapewnia super rozrywkę, pewnie nikt nie chce mieć uroczystości weselnej, na której nikt nie bawi się bo jest byle jaka muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Najczęściej DJ ma o wiele większy wybór muzyki, którą może na weselu zagrać. Obecnie kiedy posiada się wszędzie dostęp do Internetu i puszcza się muzykę na laptopie to można zagrać w zasadzie każdy możliwy gatunek muzyczny, artystę oraz kawałek. DJ zazwyczaj jest tańszą opcją niż zespół muzyczny, w szczególności dlatego, że jest to jedna osoba. Na zespół składa się kilka osób, do tego każdy posiada instrument i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc też cena za nich jest droższa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w graniu to muzyka może dalej lecieć. Jeśli chodzi o zespół muzyczny to przerwa na jedzenie przerwę w graniu, a istnieją zespoły, które potrafią sobie robić takie przerwy co kilka kawałków. Cena za DJa bez wątpienia różni się w zależności od miejscowości, jego doświadczenia oraz prestiżu. Bez dwóch zdań w Warszawie zobaczymy zupełnie inną cenę niż w mniejszych miastach.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu to dla niejednej Młodej Pary oczywisty wybór. Taką decyzję często podejmują pary, które na swoim weselu planują mieć więcej wiekowych gości. Kiedyś niewiarygodne było zatrudnianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby zwyczajnie nie umieć się bawić. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada ograniczony repertuar to ma możliwość go bardzo fajnie wpleść w zabawy, jakie często są na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by pragnął to nie puści jednej piosenki w 5 przeróżnych rytmach. Sporo osób uważa również, że wesele jest bardzo ekscytującym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie myśli o nim bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę zazwyczaj sporo przewyższają te, które są za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

W pierwszej kolejności musicie pomyśleć o tym jaką muzykę lubicie. Wesele owszem – jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy czyli Para Młoda powinniście być z niego zadowoleni. Jeśli lubicie nowoczesne wersje piosenek i bardzo dużą odmienność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeśli Wasze przyjęcie weselne ma być dosyć wymyślne to lepszym wyborem będzie orkiestra. Całkowicie inną muzykę rozpatrzycie gdy większość towarzystwa będzie młoda, a inną kiedy impreza ma być typowo rodzinna. Nieistotne jest mimo wszystko czy postawicie na zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to żeby repertuar Wam odpowiadał. Na dodatku obgadajcie z muzykami to czy chcecie gry weselne, czy nie, jeśli tak to jakie. Za każdym razem pamiętajcie też o zawarciu umowy.

Możesz również polubić