Dom

Ile kosztują usługi architekta?

Planujesz przebudowę swojego domu, a może inwestujesz w lokale na wynajem? W pierwszej kolejności sprawdź, jakie możliwości dostarcza architekt wnętrz. Sporo osób obawia się, że aranżacja wnętrz zrujnuje ich budżet. W tym materiale wyjaśnimy, że projektowanie wnętrz to nie są stracone pieniądze.

Czym różni się projekt architektoniczny domu i mieszkania?

W obu przypadkach spotkamy się z zupełnie innym zagadnieniami. Budynki wolnostojące zwykle mają większe kuchnie, salony oraz większą liczbę pomieszczeń. Wymagają zupełnie różnego podejścia niż mieszkania, gdzie zwykle zależy nam na zrobieniu jak największej liczby miejsc do przechowywania. Dlatego też architekci zazwyczaj przedstawiają bardzo podobne ceny za m/2 dla budynków wolnostojących i mieszkań.

Poszukujesz fachowego architekta w takich miejscowościach jak Marki czy też Otwock? Sprawdź koniecznie Poziom 2.

Architekt często ma do wyboru parę wariantów. Różnią się one stopniem dokładności koncepcji, jak też ceną. Jeśli nie obawiasz się samodzielnie podjąć wyzwań budowlanych, możesz zdecydować się na projekt koncepcyjny. daje ci on inspiracje oraz podstawowy układ. Kiedy nie masz ochoty zajmować się szczegółami, warto, by całościowego projektu wnętrz podjął się architekt. Zaplanuje on nie tylko rozkład ścian działowych i instalacji, ale również od początku do końca zaplanuje styl pomieszczeń. Jeśli zależy ci na niepowtarzalnym wystroju i precyzyjnym wykonaniu wszystkich proponowanych udogodnień, wybierz nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W sieci możesz znaleźć wiele ogłoszeń, które kuszą niską ceną. Wykwalifikowany architekt ma zbudowane portfolio, na bazie którego możesz ocenić poziom jego projektów. Wiąże się to z wyższą ceną, ale daje możliwość wydać mniej w innych etapach remontu. Biura projektowe dzięki współdziałaniu z różnymi firmami pomogą ci dostać lepsze ceny za wyposażenie.