Dlaczego dezynsekcja jest ważna?

W jakich sytuacjach powinieneś pomyśleć o dezynsekcji mieszkania? Dezynsekcja jest walką z z owadami. Jeżeli więc w Twoim domu pojawiły się karaluchy lub pluskwy, to jest to dobry moment aby zastanowić się nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem wpisu jest firma 24dezynsekcja.pl – specjaliści w obszarze dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Najbardziej znane sposoby dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od liczebności robaków i rodzaju owadów, które są w miejscu zamieszkania, pracownicy doradzą najlepszy plan działania.

Metoda oprysku

Metoda wykorzystująca oprysk polecana jest przy dużym zagęszczeniu owadów. Spełnia swoje zadanie przy każdym rodzaju robaka, jednak przeważnie używany jest do zabijania karaczanów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Dezynsekcja żelowa jest coraz częściej stosowaną metodą. Wynika to z dużej efektywności i długiego czasu działania. Nie stanowi zagrożenia i przy jej stosowaniu nie jest konieczne opuszczanie mieszkania. Żelowanie wykorzystywane jest przy eliminowaniu karaczanów i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu wykorzystywana jest najczęściej w przestronnych miejscach albo na zewnątrz. Przykładowym użyciem tej techniki są regularne opryski na muchy i komary. Jest to też główny sposób na wyeliminowanie moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Tłumaczy to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych miejsc na minimum 7 dni. Ta metoda używana jest w dużych firmach i fabrykach, gdzie często spotykany jest na przykład mklik mączny oraz rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

Zależnie od tego jakie szkodniki przebywają w naszym mieszkaniu i jaką metodę dezynsekcji wybierzemy, nasze przygotowania do tego zabiegu będą się różniły. Zawsze jednak musisz wyciągnąć wszystko z szafek, w których podejrzewasz, że zamieszkały szkodniki. Jeżeli widzisz, że owady biegają w miejscach z utrudnionym dojściem – przesuń meble. Wyłącz z prądu wszystkie czajniki i ładowarki. Ukryj też, albo osłoń wszelkie akcesoria, których używacie na co dzień. 
Jeżeli przeprowadzane było zamgławianie lub oprysk – przewietrz pomieszczenia, umyj precyzyjnie wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz jedzenie, albo jesz.
Weź pod uwagę, że robaków przybywa w ekspresowym tempie i lepiej rozwiązać problem od razu. W Warszawie znajdziesz fachową pomoc w obszarze dezynsekcji. 

Możesz również polubić