Adwokat podczas rozwodu – czy można się bez niego obyć?

Wiele osób staje przed tym pytaniem. W sytuacji, gdy Podejmujesz decyzję w sprawie rozwodu, najpewniej masz dużo więcej kosztów, niż opłacanie adwokata. Multum kosztów związanych z prawdopodobną przeprowadzką lub opłatami alimentacyjnymi nakłada się na siebie, dlatego wszelkie dodatkowe zobowiązania są trudne. W związku z tym wielu rozwodników myśli – czy powinienem skorzystać z usług adwokata, czy dam radę wykonać to samodzielnie?

Samodzielne prowadzenie sprawy

W czasach Internetu może nam się wydawać, że większość spraw możemy rozwiązać w pojedynkę. W przypadku spraw sądowych problem trochę się wikła. W sieci można znaleźć wiele nieprawdziwych informacji, gdyż nie każdy użytkownik jest zweryfikowanym doradcą. Bywa też wiele osób, które same przeszły już sprawę rozwodową, jednak ich sprawa może diametralnie różnić się od Twojej. 

Jest też masa niuansów, o których osoba niezaznajomiona z kwestiami prawnymi może zwyczajnie nie pomyśleć. Osobnym z nich jest przypadek wypowiadania się w trakcie sprawy – są w tym temacie określone obostrzenia, a niezastosowanie się do nich może skutkować złymi konsekwencjami. Ponadto, będąc sam własnym reprezentantem nie jesteś zwolniony ze wszystkich wymogów, jakie ciążą na adwokacie.

Skuteczny adwokat Warszawa – umów się na spotkanie

Jeśli obawiasz się jakiegokolwiek wymiaru sprawy rozwodowej – zdecyduj się na kancelarię adwokacką Warszawa. W przypadku, kiedy podejrzewasz, iż rozprawa może nie przebiegać po Twojej myśli, a więc kiedy drugi małżonek chce współdziałać, może być zdolny do manipulacji, bądź ograniczania kontaktów z pociechą – wybierz adwokata. Nie ryzykuj swoim samopoczuciem czy bez przerwy ciągnącą się sprawą sądową – dobry adwokat pomoże Ci szybko uzyskać rozwód.

informacje na podstawie strony: adwokat-topczewska.pl