Montaż drzwi wewnętrznych

Czy można montować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne mogą zamontować fachowcy, jednakże możemy też zrobić praktykę z własnej inicjatywy w lokalu mieszkalnym. Jak to zrealizować? Podpowiadamy.

Sprawdź też: drzwi wewnętrzne Bydgoszcz

Jak się zabrać za montaż dzwi?

Zanim zainicjujemy montaż drzwi wewnętrznych, należy zaznajomić się z gwarancją.Możliwe jest że poręcznie należy nam się tylko wówczas, kiedy usługa będzie robiona za sprawą wykwalifikowanym specjalitom. nie warto także zaczynania instalacji podczas gdy w mieszkaniu nie ma jeszcze ułożonych podłóg.

Kiedy chcemy montować drzwi wewnętrzne z oprawą należy upewnić się, czy jesteśmy właścicielami pełnego kompletu. Oprawy występują jako wykonane nieustająco z trzech elementów. Należy wszystko zintegrować.W odwrotnej sprawie nie da się poprawnie urealnić naszej pracy.

Poczytaj też: drzwi Gdańsk

Co będzie potrzebne?

Na początek trzeba przyszykować elementy futryny,których potrzebujemy. W dalszej kolejności montujemy komplet składowych oprawy – wykonujemy to używając klajstru, albo zacisków i śrub. W dalszej kolejności wkładamy futrynę we właściwe miejsce w elewacji. Powinno się pozostawić szczelinę wynoszącą jeden-dwa centymetry. Między płaszczyzną a oprawą trzeba wstawić drewniane elementy. Ościeżnicę należy przytwierdzić do otworu drzwi wewnętrznych. Na samym końcu przytwierdzamy pasy maskujące.